> O školi  > Knjižnica

Međuškolski književni kviz 2024.

Autor: Senada Piria, 29. 4. 2024.

Međuškolski književni kviz za učenike petih razreda ove godine održan je 26. travnja u Osnovnoj školi Slavka Kolara Hercegovac. Našu školu predstavljali su Marija Despetović, Karlo Faget i Dorotea Filipović pod mentorstvom knjižničarke Senade Piria. Kviz je organiziran trinaestu godinu zaredom, a koordinatorica kviza je knjižničarka IV. osnovne škole Bjelovar Dejana Bedeković. U kvizu su sudjelovali učenici iz petnaest škola Bjelovarsko-bilogorske županije, a zadana knjiga bila je „Ljeto za pamćenje“ autora Mire Gavrana. Za sve sudionike upriličen je književni susret s autoricom Romanom Kovačić te radionica kreativnog pisanja. Učenici su nagrađeni simboličnim darovima i pohvalnicama. Zahvaljujemo glavnim organizatorima Hrvatskoj mreži školskih knjižničara, knjižničarki Dejani Bedeković na pozivu te školi domaćinu na gostoprimstvu i izvrsnoj organizaciji ovogodišnjeg Međuškolskog književnog kviza.

> O školi  > Knjižnica