ETWINNING PROJEKT "ROBOTIC CHALLENGE"

TwinSpace

Osnovna škola Velika Pisanica sa učenicima 8.razreda i mentorom Ivanom Piriom priključila se  međunarodnom eTwinning projektu pod nazivom Robotic Challenge koji je pokrenula II. Osnovna škola Čakovec sa voditeljicom Ivom Naranđa . Partneri na ovom projektu su još i škole iz Turske, Španjolske, Italije i Rumunjske.Osnovna ideja ovog projekta je popularizirati robotiku i podizanja svijesti  učenika, njihovih roditelja  i lokalne  zajednice o važnosti učenja robotike za njihove buduće živote i zaposlenja. Učenje robota tijekom osnovnog obrazovanja također može potaknuti više djevojaka da postanu zainteresirani za polje STEM (znanost, tehnologija, inženjerstvo i matematika). Vjerujemo da će suradnja s vršnjacima iz drugih zemalja biti značajna pomoć u motiviranju naših učenika da nastave svoje obrazovanje na različitim područjima STEM, posebno u programiranju i robotici. Škole će surađivati ​​u pripremi zajedničkog zadatka za rješavanje nekih stvarnih problema s kojima bi učenici trebali riješiti robotima dostupnim u njihovoj školi. Na taj ćemo način usporediti različite robotske sustave pri rješavanju istog zadatka. Nastavnici i učenici će surađivati ​​i razmjenjivati ​​ideje, a svaka partnerska škola redovito izvještava o svom napretku putem TwinSpacea.

Our locations:

> Pravila poželjnog ponašanja na internetu i autorska prava  > eTwinning