NASTAVNICA: Dolores Šolaja, prof.

PREDMET: ENGLESKI I MAĐARSKI JEZIK

Školska godina: 2022./ 2023.

RAZREDI: 3.b, 3.d, 5.e, 6.a, 7.a MAĐARSKI: kombinirana grupa učenika nižih
i viših razreda, razrednica 7.a razreda (IV.osnovna škola Bjelovar), te mađarski jezik

kombinirana grupa učenika nižih i viših razreda (Osnovna škola Velika Pisanica)

DODATNA NASTAVA: 7. razred
IZVANNASTAVNA AKTIVNOST 'IGRAONICA MAŠTAONICA': 6. i 7.razredi

KONZULTACIJE ZA RODITELJE: mailom

MAIL: dolores.solaja@gmail.com

NATJECANJE U LIJEPOM ČITANJU

Dragi učenici,

Kao što sam i obećala, simila sam videe za lakše vježbanje za natjecanje. Samo hrabro i sretno!

MALA SKUPINA-SPORIJA VERZIJA
MALA SKUPINA-BRŽA VERZIJA

VELIKA SKUPINA-SPORIJA VERZIJA
VELIKA SKUPINA-BRŽA VEZIJA

heartIZNENAĐENJE!heart

Dragi moji, za vas sam napravila još jedno iznenađenje. Obzirom da je bila stresna godina,
zaslužili ste jedno sigurno mjesto za opuštanje, zabavu i igranje. Za vas sam izradila
web stranicu, klikni OVDJE i istraži sve zanimljivosti! Have fun! smiley

U MEDIJIMA:

Mađarskim očima - natjecanje u fotografiji i crtanju-FOTO NATJEČAJ

Ponovno objavljujemo popularni foto natječaj „Mađarskim očima” koji je ove godine najavljen i kao natječaj za crtanje u jednoj kategoriji za mlađe od 14 godina! 2023. je godina brižne nacije u nacionalnoj politici. Stalo nam je kada drugima posvećujemo pažnju, pomažemo, podržavamo, volimo ih i prihvaćamo. U proteklom razdoblju pripadnici mađarskog naroda su svojim djelima pokazali i dokazali da mogu računati jedni na druge. Posebno nam je dragocjeno što svatko s ljubavlju brine o onima koji su mu povjereni u vlastitom domu, u svojoj užoj i široj okolini.

Fokus ovogodišnjeg poziva je jedna od naših najljepših mađarskih riječi - MAJKA.

Naša aplikacija ima tri teme: domovina, materinski jezik i majčino srce. Radujemo se fotografijama naših prijavljenih koji navršavaju 14 godina u ove tri teme, kao i crtežima djece do 14 godina iz Karpatskog bazena i dijaspore u temi Majčino srce.

Nagrade natječaja za crtanje:

1. mjesto: umjetnički paket od 300.000 HUF

2. mjesto: umjetnički paket od 200.000 HUF

3. mjesto: umjetnički paket od 100.000 HUF

Uvjeti sudjelovanja

Prijaviti se mogu svi koji prihvate uvjete sudjelovanja i dostave prijavni materijal primjeren temi.

U foto natječaju raspisujemo tri kategorije:

Majka Zemlja (Domovina)

Materinski jezik

Majčino srce

U kategoriji Majčino srce također su dobrodošli crteži djece mlađe od 14 godina, kod kojih je opis teme isti kao i kod foto natječaja. Crteži se mogu izraditi bilo kojom tehnikom, očekujemo ih u skeniranom obliku, uploadane kao fotografije.

Natječaj 05.05.2023. počinje i završava 29.05.2023. u ponoć. Ne mogu se prihvatiti prijave pristigle nakon roka.

Kotizacija: nema

Kandidat se može prijaviti s jednom fotografijom u jednoj kategoriji (prijava crteža može se poslati i kao fotografija).

Materijal za prijavu može se predati samo potpunim ispunjavanjem obrasca kulhonimagyarok.hu/fotopalyazat-registracio-2023/.

Ne mogu se prihvatiti materijali koji ne odgovaraju pozivu na natječaj ili temi. Materijale za prijavu pregledava stručni žiri na
temelju vlastitog sustava kriterija. Sretno!

WEB STRANICA ZA PRIJAVU RADA

UPUTE ZA PRIJAVU RADA NA WEB STRANICI