Zašto BBC micro:bit?

BBC micro:bit je uzbudljiva nova tehnologija koju su razvili BBC, Microsoft i drugi partneri upravo s ciljem masovne uključenosti u osnovnim školama, ne samo u STEM području, nego i u dizajnu, umjetnosti i ostalim predmetima.

Radi se o tehnologiji izrazito malih ulaznih barijera za koju je već razvijen bogati edukacijski sadržaj. Ovim projektom je želimo masovno uvesti u hrvatske škole i druge edukacijske ustanove.

Osnovna škola Velika Pisanica sa mentorom i učenicima od 5.-8. razreda sudjeluje u projektu od školske godine 2016./2017.

Pogledajte ovdje kako BBC micro:bit izgleda i na koje se sve načine može koristiti.

Iznimno jednostavan i pristupačan način korištenja i mogućnost bežičnog spajanja, te velik broj senzora omogućuju korištenje na razne načine u školama, uključujući i standardne predmete kurikuluma kao što su kemija, biologija, matematika, glazbeni i likovni odgoj i informatika.

Primjenjiv na svim razinama obrazovanja

Može se koristiti u osnovnim školama, na fakultetu, na izvannastavnim aktivnostima, kao i u srednjoj školi. Jednostavnost i svestranost ovog uređaja čine ga laganim i zabavnim polazištem djece za ulazak u digitalni svijet, ali isto tako može biti moćan alat za iskusne programere, dizajnere, umjetnike, znanstvenike i inženjere.

Izvor/ tekst preuzet sa web stranice: https://croatianmakers.hr/hr/digitalna-pismenost/

Autor: Ivan Piria

Edukativni materijali micro:bit tehnoogije