Naziv projekta:

Energetska obnova zgrade Područne škole Lasovac na adresi Lasovac 168, Lasovac, Osnovne škole Velika Pisanica (referentni broj Ugovora: KK.04.2.1.04.0622)

Kratki opis projekta:

Projekt je usmjeren na energetsku obnovu zgrade Područne škole Lasovac kojom će se postići značajne energetske uštede tj. smanjenje potrošnje energije u zgradi.

Energetskom obnovom doprinijet će se smanjenju godišnje potrošnje primarne energije za 34.237,41  kWh/god uz povećanje kvalitete i standarda korištenja objekta.

Aktivnosti na projektu:

1. Izrada projektne dokumentacije,
  2. Radovi na energetskoj obnovi zgrade,
  3. Stručni nadzor građenja,
  4. Upravljanje projektom,
  5. Promidžba i vidljivost,
  6. Energetski pregled i energetski certifikat nakon obnove.

Ciljevi i očekivani rezultati projekta:

• smanjenje godišnje potrošnje primarne energije u zgradi za 34.237,41 kWh/godišnje odnosno 52,65% nakon provedbe mjera energetske učinkovitosti;
  • smanjenje isporučene energije za grijanje u zgradi za 23.054,09 kWh/godišnje odnosno 52,60% nakon provedbe mjera energetske učinkovitosti;
  • smanjenje ispusta CO2 za 53,18% nakon provedbe mjera energetske učinkovitosti.

Rezultat projekta energetsko obnovljene zgrade Područne škole Lasovac u vidu pozitivnih učinka biti će dugoročno na raspolaganju učenicima i zaposlenicima škole čime će se doprinijeti poboljšanju uvjeta održavanja odgojno-obrazovnih aktivnosti, dok će projektni rezultati dugoročno utjecati na sve buduće polaznike škole, zaposlenike škole, roditelje i posjetitelje. Neizravni učinci projekta vidljivi su kroz ulaganja u sektor obrazovanja u nerazvijenim područjima na području Republike Hrvatske.

Provedba projekt će kroz informativne aktivnosti promidžbe i vidljivosti utjecati na povećanje svijesti šire javnosti o učincima i potrebama za provedbom mjera energetske učinkovitosti i uvođenja obnovljivih izvora energije. Projekt energetske obnove zgrade Područne škole Lasovac može se smatrati primjerom dobre prakse u održivom upravljanju energijom u zgradama javnog sektora.

Ukupna vrijednost projekta i iznos sufinanciranja EU:

Ukupna vrijednost projekta iznosi 875.296,61 kn, dok je vrijednost prihvatljivih troškova 598.868,88 kn.

Iz EU fondova dodijeljena su bespovratna sredstva u iznosu od 369.223,32 kn.

Razdoblje provedbe projekta: od 04.02.2019. godine do 04.12.2022. godine

Kontakt osoba za više informacija o projektu:

Kontakt osoba: Ivana Haić, ravnateljica Osnovne škole Velika Pisanica

Broj telefona: 043 883 900

E-pošta: ured@os-velika-pisanica.skole.hr

www.strukturnifondovi.hr

Operativni program konkurentnost i kohezija 2014.-2020.https://strukturnifondovi.hr/eu-fondovi/esi-fondovi-2014-2020/op-konkurentnost-i-kohezija/

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj u sklopu Operativnog programa „Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020.“

> Europski strukturni i investicijski fondovi