> O školi  > Knjižnica

Posjet književnice Željke Horvat – Vukelja

Autor: Senada Piria, 17. 4. 2023.

Omiljena spisateljica za djecu Željka Horvat – Vukelja  17. travnja 2023. godine posjetila je našu školu. Književni susret dogovoren je u suradnji s izdavačkom kućom Školska knjiga, kojoj se ovim putem zahvaljujemo. U školskoj knjižnici književnom susretu prisustvovali su svi učenici razredne nastave. Iako su već dobro upoznati s autoričinim djelima kao što su Slikopriče, Hrabrica, Reumatični kišobran, Zdenko Slovojed, Petra uči plivati, Pijanistica i Leteći glasovir, posebno zadovoljstvo bilo je slušati autoricu kako pripovijeda i stvara nova, još nezapisana djela. Spisateljica je  vješto plijenila pažnju učiteljica i učenika koji su upijali svaku riječ. Uz veseli glazbeni dio u kojem su zvijezde bili instrumenti, upoznali smo i ježića Živka i njegove šumske prijatelje, a učenici su imali priliku sudjelovati u improviziranom igrokazu. Uz jednu flautu i njezine prijatelje iz orkestra putovali smo oko svijeta, a učenici su na kraju ocijenjeni odličnim ocjenama za ponašanje, glazbeno znanje i znanje iz opće kulture. Spisateljicu smo nagradili pljeskom, cvijećem i širokim osmjesima bogatiji za još jedno kulturno zbivanje i upoznavanje osobe koja živi ono što radi.

> O školi  > Knjižnica