> O školi  > Knjižnica

Međunarodni dan osviještenosti o otpadu od hrane

Autor: Senada Piria, 28. 9. 2022.

Učenici 1. razreda matične škole posjetili su školsku knjižnicu gdje su im povodom Međunarodnog dana osviještenosti o otpadu od hrane uručene prigodne slikovnice pod naslovom „Kako su Dora i Mario spasili hranu“. Slikovnice su donacija Ministarstva poljoprivrede, a tematski su usmjerene poticanju usvajanja pozitivnih navika od najranije dobi jer na zanimljiv i poučan način pojašnjavaju što je to otpad od hrane i kako se treba ponašati da ga smanjimo. Nakon čitanja slikovnice učenici su crtežima prikazali svoje najdraže namirnice koje sigurno neće završiti u otpadu.

Priloženi dokumenti:
2.jpg (1.21 MB)