> O školi  > Knjižnica

Dobro došli u školsku knjižnicu!

Autor: Senada Piria, 14. 9. 2020.

Učenici prvog razreda matične škole posjetili su prostor školske knjižnice te se upoznali sa školskom knjižničarkom. Razgovarali su o pravilima lijepog ponašanja u knjižnici. Naučili su kako se posuđene knjige trebaju čuvati i vratiti na vrijeme kako bi ih i druga djeca ponovno mogla posuditi i čitati. Odgonetnuli su razliku između pojmova knjižnica i knjižara te kako u knjižnicama rade knjižničari, a u knjižarama prodavači. Doznali su i koliko knjiga čuva naša školska knjižnica, ali i kako su sve one uredno posložene prema abecednom redu i uzrastu korisnika. Prvi posjet najmlađih korisnika knjižnici završio je vrlo ugodno, a učenici prvoga razreda obećali su da će već sutra ponovno doći i posuditi svoju prvu slikovnicu.

> O školi  > Knjižnica