> O školi  > Knjižnica

NACIONALNI KVIZ ZA POTICANJE ČITANJA 2015.

Autor: Ivan Piria, 16. 11. 2015.

U Mjesecu hrvatske knjige ( 15.10.2015.-15.11.2015.)naša knjižnica ,kao i nekoliko prethodnih godina ,uključila se u Nacionalni  on line kviz za poticanje čitanja. Ove godine kviz se održavao pod nazivom „ Putovanje do znanja“, a za njegovo rješavanje bilo je potrebno odgovoriti na 18 pitanja vezanih uz knjigu „77 kuhinjskih pokusa“ Milana Sikirice, „ Mali fizičar“ Jasne Begić Ljubičić te uz On line enciklopediju Leksikografskog  zavoda Miroslav Krleža. Ovogodišnji kviz organiziran je uz Međunarodnu godinu svjetlosti  i tehnologija zasnovanih na svjetlu. U rješavanje kviza uključilo se 15 naših učenika,a kao pobjednik naše škole izvučen je učenik 5.a razreda Filip Perdedaj čije je ime bilo uključeno među ostala imena učenika pobjednika po ostalim školama iz Republike Hrvatske na završnoj svečanosti  i izvlačenju nagrada 12.11.2015.u Zagrebu u Kinu Europa ,Varšavska 3.

Članak napisala : Slavka Soptija

> O školi  > Knjižnica