> O školi  > Knjižnica

VEČER U KNJIŽNICI

Autor: Ivan Piria, 16. 11. 2015.

26.10.2015. učenici 2. i 3. razreda bili su gosti u školskoj knjižnici gdje ih je dočekala knjižničarkai ispričala im svoju bajku o staroj vjeverici  Gricki i mladoj  vjeverici    Kiki i njezinoj djeci.Priča je imala humanu poruku o solidarnosti i međusobnom pomaganju pa su je učenici  pozorno saslušali, a nakon toga smo popričali o onome što su čuli io mogućnostimadaučinimo dobro djelo i razveselimo nekoga iz svoje sredine.Nakon toga učenici 2. razreda nacrtali su najdraže likove iz bajki koje su pročitali i predstavili ih u nekoliko rečenica. Izrekli su i razlog zbog kojeg su ga odabrali, a potom su crteže stavili na plakat – Naši omiljeni likovi iz poznatih priča.Učenici 3. razreda izradili su lutke svojih omiljenih likova te izveli kratke lutkarske predstave.Bili  su podijeljeni u četiri skupine. Predstave su morale imati jasno izraženu poruku.Svi su bili nagrađeni velikim pljeskom, a knjižničarka ih je darovala slatkišima kojima su se svi zasladili.

Članak napisala : Slavka Soptija

> O školi  > Knjižnica