TRNORUŽICA I ŠIŠMIŠI

Autor: Danijela Vukman Pavlović, 21. 10. 2018.

12.10.2018.krenuli smo, s ostalim Područnim školama, na izvanučioničku nastavu u Zagreb. U kazalištu Trešnja odgledali smo predstavu Trnoružica i puni dojmova, krenuli dalje, prema planinarskom domu Glavica. Tamo nas je dočekao stručni vodič, koji nas je vodio, kroz šumu do špilje Veternice. Nakon nekoliko uspona i padova, sretno smo stigli u razgled špilje, u kojoj smo čuli glas medvjeda koji su nekada obitavali u špilji.Vidjeli smo i skulpture prvih ljudi kraj ognjišta i čuli glasove šišmiša.A najuzbudljivije je bilo kada smo iznad nas ugledali nekolicinu šišmiša koji spavaju. Nakon dinamičnog razgleda špilje, laganom šetnjom, vratili smo se do planinarskog doma, gdje smo ručali, odmorili se i krenuli prema autobusu. Put smo nastavili uz pjesmu sve do Područnih škola.

> Školski projekti  > PŠ Ribnjačka