DAN KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Autor: Sanela Gerić, 19. 10. 2020.

S dolaskom jeseni u naše selo, na voćkama, u povrtnjacima i na oranicama, dozreli su razni plodovi jeseni. Učenici naše škole su u svojim razrednim odjelima obilježili Dan kruha i zahvalnosti za te plodove zemlje na satovima Hrvatskog jezika, Vjeronauka, Sata razrednika, Prirode i društva, Matematike, Likovne i Glazbene kulture. Ove godine, zbog epidemiološke situacije, nismo mogli tradicionalno obilježiti Dane kruha u suradnji s župnikom iz Šandrovca. Učenici su u školu donijeli plodove te od njih izrađivali ukrase, radili razredne panoe, slikali, pisali, crtali, pjevali o jeseni i kruhu, glumili, razgovarali o nastanku kruha te izrađivali pekarske proizvode. Posebno se razgovaralo o važnosti kruha u našem životu i zahvalnosti što ga imamo svaki dan na stolu u našim obiteljima.

> Školski projekti  > PŠ Lasovac