RADIONICA "OBRAZOVANJE ZA ODRŽIVI RAZVOJ"

Autor: Danijela Dašek, 12. 3. 2021.

U PŠ Bedenik, dana 09. ožujka održana je radionica u sklopu programa "Obrazovanje za održivi razvoj ". Tema radionice bila je " Recikliranje plastičnih vrećica, papira i odjeće ".

Predavanjima je nazočilo 14 učenika PŠ Bedenik, njihove učiteljice, predsjednica Udruge žena Velika Pisanica, voditeljica projekta Dragana Kočiš te predavačica udruge Z.M.A.G., Matea.  Radionica se održala uz pridržavanje svih epidemioloških mjera .

Na predavanju smo čuli koliko su plastične vrećice, slamke i ostali plastični proizvodi, štetni za prirodu i bića koja žive u njoj. Vidjeli smo drvenu četkicu za zube i papirnatu slamku. Edukativni Animirani film o recikliranju i štetnosti plastike za prirodu te životinje u moru  posebno nam se svidio.

Na radionici su učenici po demonstraciji od starih majica izrađivali ogrlice i platnene torbe (vrećice), što im se posebno svidjelo. Na radionici je vladalo radno i veselo ozračje, svi učenici su napravili nove reciklirane proizvode, koje su ponijeli svojim kućama, kako bi ih pokazali roditeljima te koristili umjesto plastičnih vrećica za kupovinu i sl.

Hvala puno predavačici Matei  i gospođi Dragani na predivnoj radionici!!!

Tekst napisala: učiteljica Danijela Dašek

> Školski projekti  > PŠ Bedenik