Jesen 2020.g..... i Dan jabuka

Autor: Danijela Dašek, 30. 10. 2020.

Jesen 2020.godine...Dan jabuka

Učenici 3.i 4 r. jesen su pozdravili u našem školskom voćnjaku 23.9.2020.  berbom jabuka. U našem mladom voćnjaku rastu stare sorte jabuka, koje smo posadili 2011.godine. ,kao i u našem starom voćnjaku koji je posađen davne 1977. godine. Da je jabuka kraljica voća, ponavljamo svake godine, a tako se prema njoj i odnosimo. Cijeli listopad bavili smo se danima hrane i jabuka, na satu HJ, PID, SR, GK I LK. Čitali smo pjesme i priče o jabukama , pjevali pjesmice , pisali izreke o jabukama, opisivali jabuku , crtali jabuke te kuhali kompot od naših domaćih jabuka...jer kao što svi znaju: "Jedna jabuka na dan, tjera doktora iz kuće van !"

> Školski projekti  > PŠ Bedenik