TRNORUŽICA I ŠPILJA VETERNICA

Autor: Danijela Dašek, 26. 10. 2018.

U petak 12.10.2018. zajedno s ostalim područnim školama posjetili smo naš glavni grad-Zagreb. U kazalištu Trešnja odgledali smo fantastičnu kazališnu predstavu TRNORUŽICA, a zatim smo se uputili prema Medvednici, gdje smo podno Sljemena posjetili špilju Veternicu u pratnji stručnog vodića, koji nam je dao specijalne bijele kacige za glavu  jer su pojedini dijelovi špilje dosta niski. U špilji smo čuli glasanje medvjeda, vidjeli školjke na pojedinim dijelovima plafona špilje, što dokazuje da je nekad davno na tom mjestu bilo Panonsko more.

Najzanimljiviji dio špilje su šišmiši koji su spavali viseći naopačke. Krenuli smo  natrag iz špilje prema Planinarskom domu Glavica gdje smo ručali te nakon nekog vremena krenuli prema našim područnim školama.

> Školski projekti  > PŠ Bedenik