MALI BOK FEST I USKRSNA MANIFESTACIJA U BJELOVARU

Autor: Danijela Dašek, 26. 3. 2018.

Dana 26.3.2018. učenici Područnih škola zajedno sa svojim učiteljicama posjetili su kazalište u Bjelovaru-MALI BOK i gledali su kazališnu predstavu "S razlogom", u kojoj se govori da se od rođenja do smrti sve događa s određenim razlogom. Predstava je odigrana bez govora, samo pokretima i mimikom, ali unatoč tome bila nam je jako zanimljiva. Nakon predstave obišli smo Uskrsnu manifestaciju u gradskom parku koja se odvijala po prvi put u našem gradu. Tu smo vidjeli mnoge lijepe pisanice i zečeve od slame. Zatim  smo u Muzeju grada Bjelovara pogledali izložbu pisanica i zavičaja. Bila je tu i najstarija pisanica u Hrvatskoj koja potječe iz Gudovca, a pripada vremenu kralja Matije Korvina (15.st.). Riječ je o kokošjem jajetu ukrašenim geometrijskim uzorkom i izrađenim u tehnici oslikavanja voskom. Jako smo uživali na ovoj Izvanučioničkoj nastavi.

> Školski projekti  > PŠ Bedenik