IZVANUČIONIČKA NASTAVA U JASTREBARSKO-DVORAC GROFA ERDODYA TE U DRAGANIĆ NA IMANJE CONTESSA

Autor: Danijela Dašek, 30. 5. 2018.

U srijedu 30.5.2018. učenici PŠ Bedenik, PŠ Babinac, PŠ Ribnjačka i PŠ Lasovac išli su na Izvanučioničku nastavu u Jasrebarsko- Dvorac grofa Erdodya gdje na s je dočekao grof Filip ( kostimirani voditelj)koji nam je ispričao sve o čuvenom dvorcu te nas je poveo u šetnju perivojem oko dvorca te u Draganić na imanje Contessa- bajkoviti posjed iz 1714.g., gdje su se učenici  pretvorili u strašne vitezove s mačem u ruci , a djevojčice u princeze u haljinama baroknog stila s lepzom u ruci. Na imanju Contessa  upoznali smo i ponija Martina koji nam je pokazao trikove koje zna, slušali edukativne  priče o pojedinim odajama i starinskim predmetima te o  zmaju vezanom za povijest toga kraja, ručali te obišli stari dućan iz 1826. s animatorima. Lijepo smo se proveli na bajkovitom imanju.

> Školski projekti  > PŠ Bedenik