IZVANUČIONIČKA NASTAVA...ĐURĐEVAC, KOPRIVNICAI HLEBINE

Autor: Danijela Dašek, 28. 5. 2016.

25.5.2016. krenuli smo na izvanučioničku nastavu u Đurđevac, Koprivnicu i Hlebine zajedno s učenicima matične škole i svih područnih škola. Prvo smo posjetili Đurđevačke peske, tzv đurđevačku pustinju u kojoj smo upoznali brojne biljne i životinjske vrste. Zatim smo posjetili Stari grad Đurđevac u kojem smo saznali priču o legendi o picoku i pobjedi nad Turcima. Zatim smo ručali u jednom koprivničkom restoranu,a potom posjetili PODRAVKU, tvornicu juhe, vegete, paštete, čokolina, linolade i još puno finih proizvoda. Tamo su nas lijepo ugostili. Gledali smo prezentaciju o početku i nastanku PODRAVKE, o nastanku njenih proizvoda,o položaju i suradnji sa susjednim zemljama, o izvozu Podravkinih proizvoda u svijet...Zatim smo upoznali Lina, maskotu Podravke i fotografirali se s njime. Bili smo oduševljeni cijelim programom, a na kraju smo dobili i poklon vrećicu punu Podravkinih proizvoda. Nakon Podravke posjetili smo Podravkin muzej prehrane u kojem smo vidjeli stare plugove i alat kojim su nekad naši stari obrađivali zemlju, prve Podravkine juhe i proizvode.

> Školski projekti  > PŠ Bedenik