Autor: Ivan Piria, 7. 5. 2024.

Učenici Marko Siladić, Antonio Milković, Leon Todeskini, Petar Bolšec i Filip Zvonar sudjelovali su na prestižnom natjecanju iz robotike u sklopu Croatian Makers lige u školskoj godini 2023./2024. U detaljnom planu priprema učenici su se upoznali s osnovama robotike, uključujući programiranje, dizajniranje i konstruiranje robota, kao i s principima timskog rada i strategije natjecanja. Učitelj informatike, Ivan Piria, uložio je značajne napore u pripremi i vođenju tima kroz proces natjecanja. Tijekom natjecanja- tri online kola i jedno fizičko koje se održalo u Osnovnoj školi u Rovišću, učenici su pokazali izvanredno znanje i vještine u području robotike, što je rezultiralo osvajanjem drugog mjesta među dvanaest škola u Regiji Bjelovar (Bjelovarsko-bilogorska i Koprivničko-križevačka županija). Ovaj uspjeh ne samo da odražava sposobnosti i predanost učenika, već i kvalitetu edukativnog programa škole. Ostvarivanje drugog mjesta na takvom natjecanju predstavlja značajan uspjeh za školu i učenike, te služi kao inspiracija i motivacija za daljnji rad i napredak u području STEM obrazovanja. Škola se ponosi svojim učenicima i nastavlja ih podržavati u njihovom informatičkom razvoju.

> Informatika