DANI MEDIJSKE PISMENOSTI 2024

Autor: Ivan Piria, 26. 4. 2024.

Učenici od 5. do 8. razreda Osnovne škole Velika Pisanica pokazali su izuzetan angažman tijekom Dana medijske pismenosti. Pod vodstvom učitelja informatike Ivana Pirie, učenici su se suočili s nizom zadataka dizajniranih za poticanje kritičkog razmišljanja i razumijevanja medija. Zadaci su bili raznoliki, uključujući analizu novinskih članaka, prepoznavanje pristranosti u izvještavanju, te stvaranje vlastitih medijskih sadržaja s ciljem razumijevanja utjecaja medija na javno mišljenje. Učenici su također raspravljali o važnosti provjere činjenica i razlikovanja između vijesti i mišljenja. Kroz interaktivne radionice i rasprave, učenici su razvili vještine koje su ključne za navigaciju u suvremenom medijskom okruženju. Ova edukacija je bila izuzetno korisna u pripremi učenika za kritičko promišljanje o informacijama koje svakodnevno konzumiraju. Učitelj Ivan Piria izrazio je zadovoljstvo napretkom učenika i njihovom sposobnošću da primijene naučeno u praktičnim situacijama. Sudjelovanje učenika na danima medijske pismenosti pokazalo je da su mladi sposobni za kritičku analizu i da su svjesni važnosti medijske pismenosti u današnjem društvu.

> Informatika