PRIZNANJE ''NAJLJEPŠI ŠKOLSKI VRTOVI''

Autor: Marina Uher, 22. 3. 2024.

Osnovna škola Velika Pisanica dobitnik je priznanja za najoriginalniju ideju u 2023. godini HRT-ova projekta ''Najljepši školski vrtovi''. Priznanje su uz učiteljicu Marijanu Špajgl i pedagoginju Marinu Uher preuzele učenice Petra Pribjegović i Patricija Pečar te djelatnici škole Milka Veg i Željko Kranželić.

Ekološko-obrazovni projekt „Najljepši školski vrtovi“ Hrvatska radiotelevizija provodi već 30 godina u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja, a uz potporu Ministarstva poljoprivrede, Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost i brojnih privatnih donatora. U projektu sudjeluju učenici osnovnih i srednjih škola, učeničkih domova, djeca iz dječjih vrtića te polaznici iz centara za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju. Svrha projekta je naučiti djecu voljeti prirodu te prepoznati vrijednost i ljepotu kraja u kojem žive.

Osnovna škola Velika Pisanica prijavljuje se na natječaj ''Najljepši školski vrtovi'' od 2008. godine i od tada pa do danas bila je dobitnik Zelene povelje Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost 2017. godine kao i Zlatne povelje Hrvatske radiotelevizije u 2019. godini te nimalo manje važna mnogobrojna priznanja.

Dobiveno priznanje za najoriginalniju ideju u 2023. godini daje nam motivaciju da još više njegujemo te uređujemo naš školski vrt.

Stručna suradnica pedagoginja:

Marina Uher, prof.