VELIKI USPJEH NA ŽUPANIJSKOM LIDRANU

Autor: Nataša Saraja, 1. 3. 2024.

I ove godine naši su učenici bili vrlo uspješni na Županijskom Lidranu održanom u Garešnici 29. veljače.

Našu su školu predstavili sa čak tri rada. U konkurenciji novinarskih radova predstavio nas je Marko SIladić, učenik 8.b razreda koji je u problemskom članku pisao o nezavidnoj situaciji u poljoprivredi. U konkurenciji radio ostvaraja predstavili su nas učenici 6.b s radio-dramom Bilogorska čarolijaPrinčeva staza. Učenici 8.b pripremili su radio-emisiju s temom Energetska pića. Na njih smo posebno ponosni jer su predloženi za Državni Lidrano.

Sve učenike povjerenstvo je pohvalilo zbog izbora tema, doprinosa njegovanju kulturne baštine te tehničkoj izvedbi.

Također, učenici su imali prigodu posjetiti Krugoval Garešnica gdje su uživo vidjeli kako funkcionira radio postaja te kako nastaju radijske emisije na „pravom“ radiju.

Mentorica svim učenicima je učiteljica Hrvatskog jezika Nataša Saraja.

Članak napisala: Nataša Saraja, prof.