Gostovanje mješovitog pjevačkog zbora Chorus angelicus u našoj školi u projektu Ruksak pun kulture

Autor: Ivana Haić, 12. 9. 2023.

DATUM: 19. RUJNA 2023. GODINE (UTORAK)

VRIJEME: 8.30 – 9.30 SATI

PROSTOR: SPORTSKA DVORANA ŠKOLE

CILJNA SKUPINA: UČENICI PREDMETNE NASTAVE (99) I UČENICI RN MŠ (40), DJELATNICI (SVI KOJI IMAJU NASTAVU U NAVEDENO VRIJEME)

Potrebne stolice i strunjače za učenike, djelatnike, zaduženi domari Damir Herčeki, Željko Kranželić, spremačica Dijana Dinjar  (učionica likovnog, kemije, informatike, knjižnice)

Produžni kabel i sintisajzer: zadužena Jasminka Crnković

Slušajući izvedbe baroknih skladbi, učenici će naučiti najvažnije značajke renesanse i baroka, a sami će se okušati u vježbama pravilnog disanja, upjevavanja, višeglasnog pjevanja i dirigiranja. Program se sastoji od dva dijela: prvi dio odnosi se na upoznavanje činjenica baroka i renesanse, a drugi dio  odnosi se na rad s djecom. Sudionici zbora bit će kostimirani.

O ZBORU: Mješoviti pjevački zbor Chorus angelicus oratorijski je zbor koji djeluje na području Varaždina, a okuplja profesionalne i amaterske pjevače svih dobnih skupina. Zbor je 1999. godine osnovao mo. Anđelko Igrec, akademski dirigent, skladatelj i orguljaš, isprva kao zbor varaždinske katedrale, dok od 2018. godine zbor djeluje kao udruga građana. U 20 godina postojanja zbor redovito izvodi velebna djela svjetske kulturne baštine: J. S. Bach: Muka po Mateju, Muka po Ivanu i Misa u h-molu, G. Verdi: Requiem, G. F. Händel: Mesija, C. Orff: Carmina burana, J. Haydn: oratorij Stvaranje svijeta, G. Verdi: Requiem, C. Monteverdi: Vespro della beata Virgine, J. Rutter: Magnificat, A. Bruckner: Te Deum, W. A. Mozart: Krunidbena misaRequiem, A. Vivaldi: Gloria, C. Ph. E. Bach: Magnificat, A. Honegger: Kralj David.