CROATIAN MAKERS LIGA 2022./2023.

Autor: Ivan Piria, 12. 5. 2023.

Učenici Izvannastavne aktivnosti Robotika pod mentorstvom učitelja Ivana Pirije ostvarili su odlično 2. mjesto na međužupanijskom natjecanju Croatian Makers lige u Regiji Bjelovar za školsku godinu 2022./2023. Ove godine sudjelovalo je više od 1800 učenika iz više od 340 ustanova u Hrvatskoj. Učenici Marko Siladić, Antonio Milković, Leon Todeskini i Mario Kolarić su kroz 3 online kola i 1 fizičkim bili među boljim ekipama, a tema za ovu školsku godinu je bila morski svijet. Sudionici su uz klasično programiranje različitih senzora i RGB dioda koristili i  HuskyLens kameru koja se bazira na tehnologiji umjetne inteligencije te su u zadatcima koristili funkciju prepoznavanja lica, različitih kodova i praćenje crte. U prvom kolu robot je isplovio na pučinu, u drugom je tražio pogodno mjesto za zaron, trećem pliva s različitim morskim životinjama te roni sve do morskog dna gdje pronalazi kartu s blagom, a u četvrtom traži i pronalazi blago.  Našim vrijednim programerima i u budućnosti želimo puno uspjeha i odličnih rezultata.