Predstava i radionice teatra Poco Loco u našoj školi

Autor: Ivana Haić, 20. 6. 2022.

U Osnovnoj školi Velika Pisanica u sklopu programa Ruksak pun kulture, Ministarstvo kulture doniralo je kazališnu predstavu ''Priča bez veze'' teatra Poco Loco iz Zagreba. Predstava  se održala za sve učenike razredne nastave (matična i područne škole) u Društvenom domu u Velikoj Pisanici  u ponedjeljak, 20. lipnja 2022., od 10 do 11 sati.

Nakon predstave za učenike 3.-ih razreda održane su  kazališne radionice (scenografske, dramske i glazbene) u trajanju od 60 min.

Više o predstavi: http://teatarpocoloco.hr/predstave/10/17/prica-bez-veze

Izvođači: glumci - Zrinka Kušević, Nikola Nedić, glazbenik - Frederic Lanz, kiparica - Hana Lukas Midžić

10.45 - 11.15 - scenografska radionica (voditeljica: Hana Lukas Midžić)
11.15 - 11.45/12.00 - dramska radionica (voditelji: Zrinka Kušević) / glazbena radionica (Nikola Nedić i Frederic Lanz)

Voditeljica scenskih  radionica s učenicima  izradila je scenografiju, potom su se učenici 3.-ih razreda podijelili u 2 grupe (glazbenu i scensku) te osmislili song, ples i dramsku predstavu. Učenici su pokazali sve što su osmislili i uvježbali na kraju radionica. Zahvaljujemo se izvođačima i Ministarstvu kulture na ovom zanimljivom projektu.

Članak napisala: Ivana Haić