Prvo natjecanje iz mađarskog jezika iz Lijepog čitanja

Autor: Ivan Piria, 14. 6. 2022.

Dana 13.lipnja 2022.godine, Osnovna škola Velika Pisanica organizirala je prvo natjecanje iz mađarskog jezika pod nazivom „Szépolvasási verseny“ ili Natjecanje u lijepom čitanju naglas. Cilj natjecanja je promoviranje učenja stranih jezika koji su u današnjem svijetu iznimno bitni, te promoviranje ljubavi prema čitanju na stranom jeziku.Začetnica ovog natjecanja je  nastavnica engleskog i mađarskog jezika Dolores Šolaja, koja je organizirala natjecanje te pripremila učenike za natjecanje. Učenici su pokazali pozamašni talent i iznenadili članove žirija svojim nastupom. Svi učenici su pokazali pozamašan talent te oduševili žiri. Učenici su nastupom pokazali talent i motivaciju za učenjem stranog jezika. Ovogodišnja tema je povezana sa Majčinim danom, stoga tekstovi također prate tu tematiku. Cilj ovog natjecanja nije bilo privući samo sudionike i podijeliti nagrade, već pokazati kako mađarski jezik nije samo tek jedan od jezika koji se uče u školi radi reda, nego da je riječ o učenju jezika koje pruža spektar mogućnosti prostora za kulturu i književnost.Od srca se zahvaljujemo sponzorima koji su učenicima omogućili prekrasne poklone, a bez njihove kontinuirane podrđke ovog natjecanja ne bi ni bilo: izdavačkim kućama Profil Klettu i Školskoj knjizi, Vijeću mađarske nacionalne manjine BBŽ, Forumu mađarskih prosvjetnih djelatnika u Hrvatskoj I Osnovnoj školi Velika Pisanica. Zahvaljujući njihovoj potpori, organizatori su darovali sve sudionike bez obzira na uspjeh.Posebne zahvale moraju ići osobama koje su omogućile održavanje samog natjecanja: Ivani Haić, Emi Ćosić, Dejani Bedeković, Zlati Berkeš, Pálinkás Krisztiánu i članovima žirija: Irma Rogulja, Zlata Berkeš, Dolores Šolaja.

Osvojena mjesta – početna grupa:

1. Marija Despetović, 3.r
  2. Maja Dončević, 4.r
  3. Antonio Milković, 4.r, područna škola Bedenik

Osvojena mjesta – napredna grupa:

1. Matko Smoljan, 6.b
  2. Dorijan Hadžija, 8.a