Učenici naše škole nastupili na HRT-u u emisiji ''Najljepši školski vrtovi''

Autor: Ivana Haić, 14. 3. 2022.

Ekološko obrazovni projekt Hrvatske radiotelevizije Najljepši školski vrtovi ušao je u 28. godinu svoga postojanja svečanom dodjelom nagrada za prošlu godinu te raspisivanjem natječaja za ovu. Zlatnu povelju HRT-a dobila je Osnovna škola Sirač, a nagrade u ostalim kategorijama odlaze u Krapinu, Lipik, Draž i Golu.

U HRT-ovu televizijskom studiju Anton Marti održana je tradicionalna dodjela nagrada najljepšim školskim vrtovima u Republici Hrvatskoj na kojoj su se predstavili  učenici OŠ Velika Pisanica bilogorskim spletom plesova: Seljančice malena, Kalendari i Ptići. Učenike 3. razreda matične škole pripremala je učiteljica Marija Dent. Kao  pomagačica u programu sudjelovala je i učenica 3. razreda Marija Despetović.

Ekološko-obrazovni projekt Hrvatska radiotelevizija (HRT) provodi u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te uz potporu Ministarstva poljoprivrede, Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost te brojnih privatnih donatora. Uz nazočnost brojne djece, učitelja, profesora, ravnatelja te predstavnika ministarstava koje podupiru projekt te čelnika lokalne i regionalne samouprave Zlatnu povelju Hrvatske radiotelevizije za pobjednički školski vrt osvojila je Osnovna škola Sirač, a 3. mjesto OŠ Mirka Pereša iz Kapele.
Najljepši je vrtić u Republici Hrvatskoj vrtić Sunčica iz Krapine. Nagradu za najljepšu učionicu na otvorenome, koju dodjeljuje Ministarstvo znanosti i obrazovanja, dobila je Osnovna škola Antuna i Ivana Kukuljevića iz Varaždinskih Toplica , a Zelenu povelju Fonda za energetsku učinkovitost osvojila je Osnovna škola iz Lipika. Nagrada Ministarstva poljoprivrede za tradicijski uzgoj otišla je u Baranju, u Osnovnu školu Draž. Dodijeljena je i nagrada za najljepšu područnu školu, a ove je godine to Osnovna škola Gola - Područna škola Otočka. Osim nagrada djecu je na današnjoj svečanosti razveselio i sastav Scifidelity Orchestra te Tamburaški orkestar Hrvatske radiotelevizije pod ravnanjem maestra Siniše Leopolda koji se pobrinuo za vedar ugođaj. Voditelji svečanosti dodjele nagrada bili su Zlata Mück Sušec i Davor Meštrović. Projekt promiče isključivo organsku poljoprivredu, uzgoj izvornoga i domaćega bilja, prepoznavanje ljepote vlastita krajolika i povratak tradicijskim vrtovima u svim hrvatskim područjima.Voditeljica projekta je dugogodišnja novinarka i urednica na Hrvatskoj televiziji Đurđica Čočić, redateljica Vesna Švec Hercigonja, a producent Robert Flojhar.

Svi koji nisu mogli nazočiti svečanosti na Hrvatskoj radioteleviziji svečanu će dodjelu nagrada moći pogledati u nedjelju, 20. ožujka, u 14:30 na Drugom programu Hrvatske televizije (HRT – HTV2).

Izvor: www. https://magazin.hrt.hr/