Nadogradnja školskih tableta-MDM sustava

Autor: Ivan Piria, 21. 12. 2021.

Poštovani učenici i roditelji,

Od 27. prosinca kreće nadogradnja Foxconn 8788_7 tableta (tableti bez tipkovnice). Nadogradnja će se  automatski instalirati na sve Foxconn 8788_7 tablete spojene na mrežu, bez mogućnosti odgode.Nadogradnja će dugoročno pojednostaviti proceduru prijave spomenutog modela tableta u MDM sustav – putem Zero-touch procedure (kao na Foxconn c20 tabletima) te poboljšati osnovne funkcije tableta.Priložene su i skraćene upute prijave u MDM sustav nakon što se instalira nadogradnja na tabletu. Vidljivo je iz uputa da je ponovna prijava tableta u MDM sustav nakon nadogradnje brza i jednostavna te ju mogu odraditi sami učenici, koraci procedure idu samo i točno onako kako je navedeno u uputama.Također je potrebno napraviti podešavanje APN postavki prema priloženim uputama.

Napomena: zbog obaveznog tvorničkog reseta nakon pristigle nadogradnje, potrebno je napomenuti da sve važne podatke na tabletima napravite sigurnosnu kopiju (backup) kako ne bi došlo do gubitka podataka.

U slučaju nejasnoća, molimo Vas da kontaktirate administratora tableta, učitelja Leonarda Gradečaka na leonardo.gradecak@skole.hr ili putem Teamsa.

Klikom na "Više" imate priložene datoteke u PDF formatu sa detaljnim uputama postavki.

Srdačan pozdrav.