OŠ Velika Pisanica u EU projektu “Uz potporu sve je moguće- Faza II”

Autor: Ivan Piria, 20. 9. 2016.

Osnovna škola Velika Pisanica sudjeluje u EU projektu “Uz potporu sve je moguće - Faza II” koji se financira iz Europskog socijalnog fonda, a provodi ga Bjelovarsko-bilogorska županija.  Kroz navedeni projekt u školskoj godini 2016/2017. za 39 učenika sa teškoćama u razvoju osigurano je 37 pomoćnika u nastavi i to u 12. osnovnih i 6. srednjih škola.  Putem navedenog projekta Osnovnoj školi Velika Pisanica osigurana su 2 pomoćnika u nastavi za 2 učenika.  Cilj projekta je omogućiti učenicima sa posebnim potrebama da lakše izvršavaju svoje školske obveze te ravnopravno sudjeluju u odgojno obrazovnom procesu, a sve s ciljem potpunog uključivanja i osposobljavanja za što kvalitetniji samostalan život. Ovaj EU projekt nastavak je uspješno provedenog projekta koji se provodio i prošle 2015/2016. školske godine.  Važno je napomenuti da OŠ Velika Pisanica čitav niz godina na različite načine uspijeva osigurati pomoćnike u nastavi svojim učenicima i to prijavom na javne natječaja međunarodnih korporacija, uz pomoć lokalne i regionalne samouprave, nadležnih udruga putem mjera Zavoda za zapošljavanje i sl.  Još 2010. godine u OŠ Velika Pisanica zaposlen je prvi asistent u nastavi u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji sufinanciran sredstvima trgovačkog lanca Lidl ostvarenih na Javnom pozivu za poticanje lokalnih projekata.

Preuzeto:

uz_potporu_sve_je_mogue-_faza_ii/