Počelo natjecanje 'Prometna učilica'

Autor: Viktor Breškić, 8. 10. 2024.

I ove godine provodi se natjecanje u poznavanju prometnih propisa, poznato pod nazivom ''Prometna učilica''. Natjecanja se provode u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i mladih i tvrtkom Moj telekom d.o.o. iz Zagreba te uz podršku Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARnet, a sufinanciraju se sredstvima Nacionalnog plana sigurnosti cestovnog prometa Republike Hrvatske.
           Djeca i mladi jedna su od najugroženijih skupina sudionika u prometu te se ovim programom nastoji podići razinu njihovog znanja i svijesti o sigurnosti cestovnog prometa.
           Državna natjecanja će se provesti u vremenskom razdoblju od 1.listopada do 22.prosinca 2024. godine na eLearning platformi Prometne Učilice. Kroz poučne sadržaje i pitanja za provjeru znanja obrađuje se veći broj tematskih cjelina i praktičnih situacija za sve skupine sudionika u prometu. Svi sadržaji prilagođeni su svakom posebnom uzrastu školske djece i mladih.

Učenici će moći pokazati svoje znanje i vještine kroz online testove, koje mogu rješavati na svojim računalima, tabletima ili pametnim telefonima. Kako bi se što bolje pripremili za natjecanje, učenici mogu rješavati i probne ispite, a organizatori su pripremili i brojne edukativne materijale, video lekcije i kvizove vezane uz sigurnost cestovnog prometa.

Znanje se provjerava kroz 9 ispita koji su zadani od strane Ministarstva unutarnjih poslova.
          Za najbolje učenike, razrede, škole i učitelje, mentore i voditelje natjecanja osigurane su brojne vrijedne i poticajne nagrade.

Pozivamo sve učenike, kao i  učitelje, da se uključe u natjecanje u poznavanju prometnih propisa te da svi zajedno doprinesemo većoj sigurnosti djece u prometu.

Učilici možete pristupiti klikom na ovaj link: https://ucilica.skole.hr/

Viktor Breškić