SUSRET S BISKUPOM

Autor: Anita Farkaš, Ivana Čer Dvornik, Danijela Vukman Pavlović, Sanela Gerić, 24. 1. 2020.

Dana 23. siječnja 2020. godine našu područnu školu u Lasovcu posjetio je biskup Vjekoslav Huzjak. Budući da je biskup po svojoj dužnosti obvezan pohoditi biskupiju, tako je 23. siječnja pohodio i Župu Pohoda Blažene Djevice Marije u Šandrovcu. Prilikom pohoda, biskup posjećuje sve važne ustanove, posvećena mjesta i stvari koja se nalaze na području župe. Samim time posjetio je i našu školu kao izrazito važno mjesto u kojemu se osim odgoja i obrazovanja prenose i vjerski sadržaji. Učenici su zajedno s učiteljicama pripremili kratki program za biskupa, a biskup im je po završetku biskup uputio nekoliko ohrabrujućih pastirskih riječi. Osim biskupa, u pratnji su bili župnik Saša Šargač, dekan Krešimir Žinići tajnik Dejan Tot.

Susret je prošao u razigranom i veselom raspoloženju, a naši učenici kao i gosti su bili obogaćeni za još jedan predivan susret.

Vijest napisala: Marina Marušić

> Školski projekti  > PŠ Lasovac