IZVANUČIONIČKA NASTAVA SLAVONSKI BROD

Autor: Marina Roher, Anita Farkaš, Ivana Čer Dvornik, Sanela Gerić, 4. 6. 2019.

Učenici područnih škola Lasovca , Bedenika , Babinca i Ribnjačke 30.6.2019. posjetili su Slavonski Brod u skolpu izvanučioničke nsatave.

Tom prilikom učenici su obišli staru Tvrđu grada Slavonskog Broda te naučili o povijesti grada i obrani grada u Tvrđi.

U „Muzeju tamburica“ učili smo o povijesti nastanka tamburica i tamburaških orkestara. Osim toga pogledali smo kako se izrađuje tamburica i gitara.

Nakon kraće šetnje centrom grada učenici su posjetili Spomen kuću D.Tadijanovića te učili o životu i bogatom pjesničkom stvaralaštvu ovog poznatog hrvatsskog pjesnika.

Umorni i već pomalo gladni ručali smo i krenuli u razgledavanje u obližnje mjesto Rušćica gdje smo posjetili ZOO Milčec.

Ljubazni domaćini pokazali su životinje o kojima se brinu te kako se pojedine životinje hrane i timare.

Umorni ,ali ipak zadovoljni od puta u večernjim satima vratili smo se kućama.

> Školski projekti  > PŠ Lasovac