UPIS U I. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE - OBAVIJEST

Autor: Ivan Piria, 9. 3. 2015.

Ove godine u I. razred osnovne škole upisuju se djeca koja do 1. travnja  2015. godine navršavaju šest godina života (djeca rođena od 1.travnja 2008. do 31. ožujka 2009. godine). Pregledi djece za upis u I. razred počinju 1. travnja 2015. godine i traju do 15. lipnja 2015. godine. Roditelji/skrbnici će dobiti pozive sa svim podacima (terminima pregleda, potrebnoj dokumentaciji i dr. obavijestima). Ako ste imali nekakvu promjenu vezanu za osobne podatke (adresa stanovanja, prezime ili dr.), obratite se osnovnoj školi kojoj pripadate prema mjestu prebivališta. Za prijevremeni upis djeteta u prvi razred osnovne škole javiti se u Ured najkasnije do 31. ožujka. Pregled prije upisa u prvi razred obavlja se u ambulantama školske medicine prema dogovorenim terminima za pripadajuće osnovne škole. Prije pregleda kod liječnice školske medicine potrebno je obaviti testiranje u školi u koju će se dijete upisati (obradu kod članova stručnog povjerenstva škole )

Za pregled  je neophodno slijedeće:

1. dijete treba doći s jednim roditeljem ili starateljem
  2. zdravstvenu iskaznicu s OIB-om i MBO brojem
  3. iskaznicu cijepljenja s datumima cijepljenja
  4. zdravstveni karton na uvid ili potvrdu izabranog pedijatra kod kojeg se dijete liječi
  5. nalaz krvi (ne stariji od 6 mjeseci) i mokraće (ne stariji od mjesec dana)
  6. potvrdu stomatologa
  7. ostalu zdravstvenu dokumentaciju

Pregled kod liječnika obuhvaća:

otvaranje osobnog zdravstvenog kartona školskog djeteta uzimanjem opširne anamneze i heteroanamneze;  kontrolu oštrine vida;  orijentacionu procjenu sluha;  mjerenje težine i visine; detaljan klinički pregled: usna šupljina, srce, pluća, kralježnica, stopala, ekstremiteti, spolovilo; kontrolu govora;  procjenu razvoja grafomotorike, percepcije, psihičkog razvoja, ispitivanje emocionalnog razvoja i socijalne zrelosti. Na kraju, pregled obuhvaća i cijepljenje za ospice, zaušnjake i rubeolu, a polaskom u školu za difteriju, tetanus i dječju paralizu. Ako postoje nejasnoće vezane za upis možete se obratiti školi ili Uredu na broj telefona 278-125 ili doći osobno u Ured državne uprave u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji, Služba za društvene djelatnosti, II. kat, soba 92.

RASPORED PREGLEDA DJECE ZA UPIS U PRVI RAZRED OSNOVNE ŠKOLE U 2015./2016. ŠKOLSKOJ GODINI NA PODRUČJU BJELOVARSKO-BILOGORSKE ŽUPANIJE MOŽETE POGLEDATI POD KARTICOM „VIŠE“ U PRILOŽENIM DOKUMENTIMA

PROJEKT DRVOKOD

DRVOKOD-PISANICA

DRVOKOD PORTAL

« Ožujak 2024 »

DOKUMENTI ŠKOLE

ŠKOLSKI UDŽBENICI

Ispis statistike od 21. 10. 2016.