Organizacija rada OŠ Velika Pisanica u šk. g. 2021./22. i organizacija prvog nastavnog dana, 6. rujna 2021.

Autor: Ivana Haić, 2. 9. 2021.

Poštovani učenici, roditelji i učitelji,

želimo Vam uspješan početak nove školske godine 2021./22. te Vam donosimo informacije vezane uz početak nastave. U OŠ Velika Pisanica nastava će se odvijati sukladno preporukama HZJZ. U matičnu zgradu nastavu će polaziti 109 učenika predmetne nastave (8 razrednih odjela) koji će biti raspoređeni u 8 učionica tako da će svaki razredni odjel biti u jednoj učionici te učenici neće mijenjati učionicu tijekom nastave.

5.a – učionica kemije

5.b – učionica vjeronauka

6.a – učionica hrvatskog jezika (velika)

6.b – učionica geografije

7.a – učionica fizike

7.b – učionica likovne kulture

8.a – učionica engleskog jezika

8.b – učionica matematike

Razredni odjeli u predmetnoj nastavi su  od 11 do  15 učenika te veličine učionica (svaka učionica je oko 60 m2) udovoljava preporukama HZJZ te učenici u učionicama neće trebati nositi maske jer će imati distancu od 1,5 m. Nastava informatike odvijat će se u učionici informatike uz dezinfekciju tastatura, opreme i sl. u blok satovima. Učenici razredne nastave (100 učenika) polazit će nastavu u 3 područne škole  sukladno uvjetima HZJZ (7 razreda)  i u zgradi Međugeneracijskog centra (3 razreda) te matičnoj školi (1 razred). Učenici predmetne nastave neće nositi maske u učionicama, već samo prilikom ulaska u školu i na hodniku ukoliko nije moguće držati distancu od 1,5 m. Maske su potrebne i tijekom prijevoza jer su gotovo svi učenici naše škole putnici.  U svezi navedenoga, Osnivač (Bjelovarsko-bilogorska županija) osigurat će po 2 platnene maske za učenike predmetne nastave i po dvije maske za sve djelatnike. Maske će uskoro doći u školu te će se predati učenicima. Učenici razredne nastave nose maske samo u autobusu (ako su putnici), a u holu i prilikom ulaska u zgradu ne nose maske. S obzirom da škola ima maske i za učenike razredne nastave, razrednici će dati navedene maske učenicima koji se prevoze autobusom,.

Učenici će gablecovati u holu škole uz preporuke HZJZ ( 50 učenika u periodu 8.35 – 8.45 sati, 5.ab, 6.ab), 50 učenika u periodu 9.30 – 9.40 sati, 7.ab, 8.ab) sukladno uputama i distanci od 2  metra. Učenici razredne nastave gablecovat će u svojim učionicama sukladni uputama HZJZ. Školsko zvono nećemo koristiti već će učenici ići na odmor u različito vrijeme. Raspored odlazaka na wc i pauza učenicima  će dati razrednici te će obavijest o pauzama biti na oglasnim pločama (panoima) u svakoj učionici. Nastavu ćemo održavati u predmetnoj nastavi u blok satovima tako da dnevno neće biti više od 3-4 učitelja u pojedinom razredu. U razrednoj nastavi učitelji informatike, engleskog jezika, vjeronauka, njemačkog jezika i mađarskog jezika po modelu c koristit će maske.

Prilikom putovanja organiziranim prijevozom Čazmatransa učenici će imati maske u autobusima. Dolaskom u školu, odložit će jakne u garderobu, presvući cipele, oprati ruke sapunom te otići u svoje razrede. Odmore će koristiti po potrebi tako da ne susreću druge učenike iz drugih razreda na hodniku. Nastava će biti od 7.10 do 13.00 sati za učenike predmetne nastave, odnosno 8.00 – 12.15 sati za učenike RN. Spremačice će iza 13.00 sati dezinficirati sve učionice i prostorije škole. Nastavu planiramo održavati u jednoj smjeni. Roditeljski sastanci održavat će se u učionicama uz distance od 2 m i maske u poslijepodnevnim satima ili u školskom vrtu bez maski u poslijepodnevnim satima.

Prvi nastavni dan, ponedjeljak, 6.rujna 2021. godine učenici će imati blok sat razrednika te će preuzeti udžbenike, radne bilježnice  i obične bilježnice. Učenici će biti u školi od 8.00 do 9.30, a potom idu kući. Učenicima putnicima je organiziran prijevoz.

Učenici i roditelji 1.-ih razreda mogu doći prvi da po udžbenike u školski vrt matične škole (u područnim školama pred zgradu) te upoznati učitelje i pogledati kratak program u dogovoru s razrednicima 1.-ih razreda.

Broj učenika putnika u autobusu će se povećati u odnosu na prošlu školsku godinu te će biti po jedna linija odvoza i dovoza učenika. Dakle, prijevoz će biti organiziran kao i prije pojave corona virusa.

Želimo svim učenicima, učiteljima, djelatnicima, roditeljima miran početak ove školske godine te mnogo zdravlja, sreće i strpljenja.

Ivana Haić, ravnateljica

PROJEKT DRVOKOD

DRVOKOD-PISANICA

DRVOKOD PORTAL

« Travanj 2024 »

DOKUMENTI ŠKOLE

ŠKOLSKI UDŽBENICI

Ispis statistike od 21. 10. 2016.