Skolsko natjecanje iz Likovne kulture- LIK 2021.

Autor: Andrea Gašparec Dražić, 15. 3. 2021.

Školsko natjecanje iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna-LIK 2021. održano je u veljači 2021. godine. Tema natjecanja za učenike od 5. do 8. razreda osnovnih škola je bila Portret i autoportret, a nadahnuće su trebali potražiti u hrvatskoj folklornoj i tradicijskoj etnografskoj baštini.

Učenici su imali zadatak kreirati ornament u boji inspiriran hrvatskom folklornom i tradicijskom etnografskom baštinom u grafičkoj tehnici visokog tiska kolografiji koristeći materijale i plohe  različitih reljefnih površina/ tekstura (špaga/konop, čipka, mreža, juta, aluminijska folija, rebrasti karton, ljepilo i sl.)

Kolografija je nova grafička tehnika koju možemo ovisno o načinu izrade matrice uvrstiti u grafičku tehniku visokog, ali i dubokog tiska. Naziv je dobila od francuske riječi kolaž, koja znači lijepljenje različitih ploha. Kolaž potječe od francuske riječi colle, što znači lijepiti.

Ključni pojmovi su bili: ornament, crta, boja, ploha, teksture/plastička i grafička tekstura, matrica, grafički list.

Na školskom natjecanju sudjelovali su: Filip Vužar 5.a, Lorena Krasnići 5.a, Marija Malvić 5.a, Aleksandar Zjačić 5.a, Sara Faget 5.a, Karla Dinković 5.b, Antonija Krasnići 5.b, Veronika Kočiš 5.b, Ana Ćetković 6.b, Toni Zvonar 6.b, Anamarija Kovač 8.b i Valentina Cocut 8.b.

Nakon održanog školskog natjecanja Prosudbeno povjerenstvo u sastavu učiteljica: Ivana Čer Dvornik, Marijana Špajgl i Andrea Gašparec Dražić odabralo je četiri najbolja likovna uratka koja su poslana na županijsku razinu natjecanja. Učenici čiji su radovi odabrani su: Valentina Cocut 8.b, Sara Faget 5.a, Antonija Krasnići 5.b i Karla Dinković 5.b. Likovne radove nastale na školskom natjecanju možete pogledati na školskim panoima gdje će biti izloženi određeno vrijeme. Valentini, Sari, Antoniji i Karli želimo puno uspjeha na županijskoj razini natjecanja. Učiteljica Andrea Gašparec Dražić

PROJEKT DRVOKOD

DRVOKOD-PISANICA

DRVOKOD PORTAL

« Ožujak 2024 »

DOKUMENTI ŠKOLE

ŠKOLSKI UDŽBENICI

Ispis statistike od 21. 10. 2016.