VOLONTERSKA AKCIJA PRIKUPLJANJA SADNICA ZA UREĐENJE TRADICIJSKOG VRTA OSNOVNE ŠKOLE VELIKA PISANICA

Autor: Ivan Piria, 9. 10. 2013.

Osnovna škola Velika Pisanica intenzivno proteklih nekoliko godina uređuje školski eko-etno vrt. U sklopu projekta  postavljeni su etno tradicijski elementi, izgrađena je sjenica, postavljena  meteorološka postaja, uređena ograda, postavljeni novi koševi za smeće te  nazivlja drveća i grmlja. Također, ponosni smo da je naš  školski vrt  nekoliko godina za redom nominiran za najljepši vrt kontinentalne Hrvatske.

Da bismo očuvali tradiciju vrtova naših baka  ovim putem: Pozivamo sve mještane naše Općine  koji u svojim vrtovima imaju višak sadnica božura (trojačka ruža) i perunika (ljiljan, iris) da  iste mogu pokloniti Osnovnoj školi i na taj način dati svoj osobni doprinos u razvoju i uređenju našeg tradicijskog vrta, ali i  pridonijeti ukupnom uređenju i ljepšem izgledu naše Općine.

Zainteresirani,  svoj višak sadnica mogu dostaviti u tajništvo Osnovne škole  svakim radnim danom  od 08.00 do 13.00 sati  do 07. studenoga 2013. godine.  Osnovna škola evidentirat će sve donirane sadnice te se svima pismeno zahvaliti.

Projekt podržava:

Općina Velika Pisanica