Razredni koncerti

Autor: Ivan Piria, 5. 5. 2013.

26.travnja i 3.svibnja 2013. na satu glazbene kulture naši  šestaši imali su male razredne koncerte. Učili su glazbala s tipkama i trzalačka glazbala i tom prigodom pobliže upoznali harmoniku i gitaru. Domagoj Šešet odsvirao je etidu francuskog kompozitora Jean- Baptiste Duvernoya na harmonici te nam objasnio kako dobivamo ton na ovom instrumentu i čemu služe registri. Domagoj svira harmoniku već 3 godine i vježba svaki dan, a mi smo se uvjerili da svira s jednakim žarom kao što i pjeva.  Luka Kolarić prima satove iz sviranja gitare a i član je tamburaškog sastava KUD-a Sloga. Dakle, svira i gitaru i tamburu pa nam je objasnio razliku između ta dva glazbala. Odsvirao nam je  Knocking on heaven's door. Knockin' On Heaven's Door je pjesma Boba Dylana napisana za film Pat Garrett & Billy the Kid iz 1973. Originalno je snimljena kao lagana akustična country pjesma ali Luka nam ju je odsvirao ipak malo žešče. Dora Dent pripremila je Starofrancusku pjesmu od već nam poznatog Petra Iljiča Čajkovskog. Dora uči svirati klavir već 4 godine. Inače prima satove na pianinu, kod kuće vježba na električnom pianinu a u razredu je svirala na našem školskom sintesajzeru.