Put oko svijeta za 45 minuta

Autor: Senada Piria, 7. 6. 2022.

U knjižnici Osnovne škole Velika Pisanica 7. lipnja održana je radionica za učenike 5.b razreda pod nazivom Put oko svijeta za 45 minuta. Poučnu radionicu održale su knjižničarke Ivana Blažeković i Tatjana Petrec iz Narodne knjižnice „Petar Preradović“. Učenici su saznali nove pojmove i zanimljivosti vezane uz najpoznatije države svijeta i njihove gradove. U školskoj knjižnici postavljena je i izložba pod nazivom Gradovi svjetla koja prati sadržaj radionice. Učenici su se nakon rješavanja kviza zabavili geografskim društvenim igrama. Naše gošće bile su oduševljene sudjelovanjem i aktivnošću učenika, stoga je uslijedio poziv za posjet Dječjem odjelu Narodne knjižnice „Petar Preradović“ u Bjelovaru kojem ćemo se rado odazvati.

Članak napisale: učenice 5.b razreda – Petra Pribjegović, Leonarda Pajdlin i Antonija Halapa