Suradnja OŠ Velika Pisanica s Ministarstvom poljoprivrede

Autor: Ivana Haić, 7. 6. 2022.

OŠ Velika Pisanica u sklopu Nacionalne strategije Školske sheme voća i povrća te mlijeka i mliječnih proizvoda provodi sljedeće dvije prateće obrazovne mjere:

Posjet gospodarstvu OPG Jasna Ileković u Bedeničkoj, Velika Pisanica s učenicima 5.-ih i 6.-ih razreda (4 razredna odjela, 53 učenika i 5 učitelja Antonio Šolaja, Marina Lončarević, Jasminka Crnković, Maja Car, Marina Malešević) koji uključuje  troškove radionica,  kušanje proizvoda te  radionice demonstracije pripreme obroka i kušanja nakon toga. Educiranje djece o načinu uzgoja tema je posjeta OPG-u te zatim korištenje tih proizvoda u zdravoj i raznovrsnoj prehrani s ciljem podizanja opće razine svijesti. Posjet uključuje i prijevoz učenika i pratitelja autobusom. Navedeno će se realizirati 15. lipnja 2022. godine (srijeda) u periodu 9.00 – 12.000 sati te je oblik podrške lokalnim proizvođačima hrane. Troškove navedenoga financira Ministarstvo poljoprivrede.

Također, 15. lipnja 2022. godine bit će predavanje predstavnika Ministarstva poljoprivrede za učenike 3. i 4. razreda (2 razredna odjela; 23 učenika i učitelji Marija Dent i Leonardo Gradečak)  matične škole na temu voća i povrća. Predavač će biti Grozdana Grubišić-Popović, dipl.ing.agr., a predavanje će biti u zgradi Međugeneracijskog centra (velika učionica pored zgrade matične škole) od 8.00 do 9.00 sati.  Edukacija se provodi u sklopu dodatnih sadržaja navedenog projekta Sheme te se realizira u suradnji s Ministarstvom poljoprivrede. Predavanje je besplatno.

Članak napisala: Ivana Haić