Međunarodni dan Mediterana

Autor: Josipa Ivanović, 29. 3. 2022.

OŠ Velika Pisanica je u sklopu priključenja Programu sCOOLFOOD  u utorak, 29.3.2022.  na satovima biologije  obilježila ovogodišnji Međunarodni dan Mediterana.
Učiteljica biologije, Josipa Ivanović  prikazala je kratki video prilog na temu borbe protiv klimatskih promjena i njihovih posljedica, nakon čega je s učenicima provela kraću raspravu na istu temu sa zainteresiranim učenicima 7.a razreda .
Učenici su u razgovoru i nakon filma donijeli zaključak- ugljikov dioksid je staklenički plin koji uzrokuje klimatske nepogode, načine na koje djeluje na promjene u prirodi i što se sve može poduzeti kako bi se njegova emisija smanjila.
 Učenici su svoja razmišljanja prikazali crtežima koje smo na kraju nastavnog sata složili na pano.