Dan očeva

Autor: Senada Piria, 19. 3. 2022.

Dana 18.ožujka 2022. na satu Katoličkog vjeronauka s učenicima 4. razreda Matične škole održana je radionica je tema Sveti Josip – Dan očeva.

Vjeroučiteljica Marina Lončarević učenike je ponajprije upoznala sa životom svetog Josipa. Istaknula im je kako je on bio siromašni radnik koji se bavio obradom drveta, tj. bio je tesar i živio u gradu Nazaretu. Bog ga je na neobičan odlučio izabrati kao onoga koji će se brinuti o Isusovu zemaljskom životu. Bog nije odabrao bogataša, velikana, kralj nego najobičnijeg tesara, koji je uvelike Isusu bio uzor. Bio je vjernik. Molio je redovito i bez ikakve sumnje odlučio pristati ne sve što mu je Bog preko anđela objavio u snu.

S obzirom na podatke koje su saznali učenici su izradili osobnu iskaznicu svetog Josipa. Vjeroučiteljica im je potom pročitala biblijski tekst iz Matejeva evanđelja, nakon kojeg su istaknuli osobine koje su opisivale svetog Josipa kao oca. To su: brižnost, snalažljivost, vjernost, odlučnost, pravednost, marljivost. Bio je šutljiv, snažan i čuvar svete obitelji. Razgovarajući o osobinama koje su krasile svetog Josipa, učenici su zaključili kako sveti Josip može biti uzor svakom ocu. Kroz razgovor, učenici su istaknuli i koje osobine opisuju njihove očeve te su s obzirom na ime svoga oca ispisali osobine koje ga opisuju. Učenici su za kraj prvog dijela dobili radni list o poznavanju svog oca, a za domaću zadaću s očevima će provjeriti koliko su bili točni.

Drugi dio radionice održan je u suradnji s našom knjižničarkom Senadom u knjižnici škole. Učenici su u paru ili samostalno, prema uputama učiteljica izradili čestitke za svoje očeve.

Članak napisala: Marina Lončarević

Priloženi dokumenti: