Dan ružičastih majica 2022.

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 8. 3. 2022.

Ove godine Dan ružičastih majica obilježili smo nakon drugog dijela zimskih praznika i to 4. ožujka 2022. nošenjem ružičastih majica.

Međutim svi učenici razredne i predmetne nastave su se već od početka tjedna na svojim satovima razrednika bavili tematikom prevencije vršnjačkog nasilja. Rezultat navedenog su plakati, video uradak, poruke nenasilja, prikaz filmova kako nasilju reći ''NE'' te rasprava o istom, a kako je to izgledalo možete pogledati pod ''više''.

Važno je i podsjetiti se zašto ružičaste majice!

2007. godine u Kanadi je srednjoškolac došao u školu u ružičastoj majici koju je obukao u znak podrške majci oboljeloj od raka. Srednjoškolac je bio maltretiran od većine svojih vršnjaka. Njegovi vršnjaci i prijatelji nisu ostali samo pasivni promatrači već su kupili ružičaste majice i u znak podrške maltretiranom prijatelju, isto tako u njima došli u školu, kupili ih još 50-ak i dijelili ih drugim dječacima. Nasilnici se vrlo brzo nakon toga više nisu pojavljivali, a akcije je postala i globalna.

U Republici Hrvatskoj Sabor je 2017. godine izglasao Dan ružičastih majica kao Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja koji se obilježava zadnje srijede u veljači u odgojno-obrazovnim i drugim institucijama.

#NasiljePrestajeOvdje

Stručna suradnica pedagoginja: