Obilježili smo Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske

Autor: Ivana Haić, 15. 1. 2022.

U OŠ Velika Pisanica učiteljica Maja Car je s učenicima 8.-ih razreda obilježila Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske. Učenici su s učiteljicom izradili plakat te razgovarali o važnosti međunarodnog priznanja Republike Hrvatske.

Više o navedenom:

Hrvatska je 15. siječnja 1992. postala međunarodno priznata zemlja i uspostavila je diplomatske odnose s Njemačkom, državom koja je odigrala bitnu ulogu u priznavanju Hrvatske u svijetu založivši svoju sveukupnu političku i gospodarsku težinu kako bi pokrenula pasivnu Europu i potaknula ostalih jedanaest članica Europske zajednice da priznaju neovisnost i suverenitet RH.

Toga dana Hrvatsku su priznale BelgijaUjedinjeno KraljevstvoDanskaMaltaAustrijaŠvicarskaNizozemskaMađarskaNorveška

BugarskaPoljskaItalijaKanadaAustralijaFrancuskaFinskaŠvedska.

To su već prije bile učinile Sveta StolicaNjemačkaIslandEstonijaLitvaLatvijaSlovenijaUkrajina i San Marino.

Izvor: https://hr.wikipedia.org/wiki/Dan_me%C4%91unarodnog_priznanja_Republike_Hrvatske