Nacionalni kviz za poticanje čitanja

Autor: Senada Piria, 29. 10. 2021.

Učenice petoga razreda Leonarda Pajdlin, Patricija Pečar i Petra Pribjegović sudjelovale su u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja. Nacionalni kviz za poticanje čitanja nagradno je natjecanje za mlade čitatelje koje se provodi u okviru Mjeseca hrvatske knjige, a organizator kviza su Knjižnice grada Zagreba. Ovogodišnja manifestacija Mjesec hrvatske knjige održava se u okviru Godine čitanja, koja je proglašena na prijedlog Ministarstva kulture i medija s ciljem dodatne promocije knjige i čitanja. U fokusu ovogodišnje manifestacije su hrvatski autori odnosno hrvatska knjiga pa tema glasi Hrvatski autori u Godini čitanja, a moto Ajmo hrvati se s knjigom! U skladu s tim, naziv Nacionalnog kviza za poticanje čitanja 2021. godine je Šest autora traži čitatelja. Učenice su uz online izvore informacija puno saznale o  zadanim knjigama, njihovim piscima i ilustratorima, temama i likovima.