50. obljetnica rada školske knjižnice

Autor: Senada Piria, 25. 10. 2021.

Školska knjižnica u našoj školi djeluje od 1971. godine kada je otvorena u novoizgrađenoj školskoj zgradi, stoga se ove godine obilježava 50. obljetnica rada školske knjižnice. Kako bismo obilježili djelovanje knjižnice, pozvali smo u goste knjižničarku u mirovini – učiteljicu Slavku Soptija koja je učenicima vjerno prenijela podatke iz prošlosti vezane uz školovanje i  rad knjižnice. Program su pripremili učenici nižih razreda pod vodstvom učiteljica Marije Dent i Marijane Špajgl te učenici petih razreda koje je uvježbala knjižničarka Senada Piria. Učenici su uz pjesmu, ples i igrokaz obilježili 50. rođendan knjižnice, a zahvaljujući voditeljici Dječjeg odjela Narodne knjižnice Petar Preradović u Bjelovaru – knjižničarki Branki Mikačević prisustovali su radionici pod nazivom „Biti kao Koko“. Uz kviz, igru i razgovor  upoznali su se s književnim djelovanjem književnika Ivana Kušana te se poistovjetili s likom iz Kušanovih romana  - Kokom. Šećer na kraju bila je torta koju je pripremila knjižničarka Slavka Soptija sa željom da se vidimo i na sljedećoj velikoj obljetnici.