Najava Drugih info dana projekta ''Obrazovanje za održivi razvoj'' i 50. godišnjice izgradnje zgrade matične škole

Autor: Ivana Haić, 15. 6. 2021.

U petak, 18. lipnja 2021. godine u OŠ Velika Pisanica održat će se Drugi info dani projekta ''Obrazovanje za održivi razvoj'' te 50. godišnjica izgradnje zgrade matične škole. Navedenog dana učenici razredne nastave područnih škola, kao i matične škole, zajedno sa svojim učiteljima, imat će niz događanja, a gosti će nam biti učenici i učitelji razredne nastave OŠ Berek. Ovi info dani vezani su tematski za učenike i učitelje razredne nastave te će sljedeći, Treći info dani projekta koje planiramo obilježiti u rujnu 2021. godine tematski biti vezani za rad i predavanja te kazališnu predstavu namijenjeni  učenicima i učiteljima  predmetne nastave.

Dolazak  autobusa za učenike RN iz područnih škola (47 učenika), matične škole ( 49 učenika) i OŠ Berek (35 učenika) u 8.00 i 8.15 sati

Besplatni gablec za učenike do 8.30 u zgradi Međugeneracijskog centra (2.3.4. razred MŠ),učionici malog hrvatskog (1. razred) knjižnici škole (PŠ Lasovac), sjenici (PŠ Bedenik i PŠ Ribnjačka), holu škole (OŠ Berek)

Predavanje u OŠ Velika Pisanica (hol škole) na temu Gospodarenje otpadom i recikliranje za učenike 3. i 4. razreda (8.30 – 10.00)

Radionice izrade smoothija i ekološkog vrtlarenja za učenike 1. i 2. razreda u vrtu škole, školskoj knjižnici i Međugeneracijskom centru (8.30 – 10.00)

Predstava Male scene ''Čudak Šumek'' u zgradi Općine Velika Pisanica (10.00 – 11.00)

Slobodno vrijeme i igre u vrtu te druženje, vrt Međugeneracijskog centra i MŠ (11.15 – 12.00)

Polazak autobusa za Berek (12.00), Lasovac, Bedenik, Babinac, V. Pisanicu (12.00)

Nositelj programa ''Obrazovanje za održivi razvoj'' je Udruga žena Velika Pisanica, a partneri u projektu su OŠ Velika Pisanica i Općina Velika Pisanica. Program je financirala Vlada RH ( Ured za udruge) u sklopu Švicarsko-hrvatskog programa suradnje.

Članak napisala: Ivana Haić