Održane radionice ''Od ideje do održivog projekta''

Autor: Ivana Haić, 21. 5. 2021.

U OŠ velika Pisanica održana su četiri predavanja za učenike 5.-ih i 6.-ih razreda na temu Od ideje do održivog projekta u sklopu projekta Obrazovanje za održivi razvoj. Predavanja je održala Adela Zobundžija, predavačica na Veleučilištu u Bjelovaru i Branka Mikačević, djelatnica Narodne knjižnice Petar Preradović u razdoblju 17. do 21. svibnja 2021. godine. Zadnjeg dana predavanja, 21. svibnja 2021. godine učenicima koji su sudjelovali u programu  podijeljene su potvrde (diplome) o sudjelovanju na radionicama. Svaka radionica trajala je dva školska sata. Na navedenim radionicama učenici su aktivno sudjelovali u radu analizirajući poslovice, slušajući priču o važnosti ideje, poduzetništva, novca, crtali, rješavali kviz, razgovarali. Program obrazovanja prilagođen je učenicima navedenih razreda s ciljem da shvate kako funkcionira poduzetništvo. Program je financiran sredstvima Vlade RH u Švicarsko-hrvatskom programu suradnje, a provode ga Udruga žena Velika Pisanica kao nositelj, te partneri OŠ Velika Pisanica i Općina Velika Pisanica.

Članak napisala: Ivana Haić