Sadnja stabala u dvorištu Međugeneracijskog centra

Autor: Ivana Haić, 22. 4. 2021.

Povodom Dana planeta Zemlje učenici i učitelji OŠ Velika Pisanica 22.travnja 2021. godine  posadili su  četiri stabla  u vrtu Međugeneracijskog centra. Tako je svaki razred razredne nastave matične škole sa svojim razrednicima posadio po jedno stablo i to: učenici 1. razreda stablo japanskog javora (lat. Acer palmatum), učenici 2. razreda stablo zlatne kiše (lat. Laburnum anagyroides) , učenici 3. razreda stablo tamarisa (lat. Tamarix tetrandra), a učenici 4.razreda stablo albicije  (lat. Albizia julibrissin). Projekt je financiran iz sredstava Vlade RH ( Ured za udruge) i Švicarsko-hrvatskog programa suradnje. Navedeni projekt Obrazovanja za održivi razvoj vodi Udruga žena Velika Pisanica s partnerima OŠ Velika Pisanica i Općina Velika Pisanica. Navedena stabla ukrasit će naše dvorište raznim bojama i oblicima te doprinijeti zaštiti prirode i okoliša.

Članak napisala: Ivana Haić