Povrće iz našeg plastenika u školskoj kuhinji

Autor: Ivana Haić, 17. 3. 2021.

Učenici predmetne nastave (oko stotinu učenika) OŠ Velika Pisanica konzumirali su u srijedu, 17.ožujka 2021. godine proizvode iz školskog plastenika. Naime, učenici 5.-ih do 8.-ih razreda su u listopadu i studenom 2020. godine posadili u plasteniku sljedeće povrtne kulture: matovilac, zelena salata, blitva, špinat, raštika, bijeli i crveni luk (kozjak), peršin. Matovilac su posadili učenici 7.b razreda te je izvrsno urodio. Vrijedne ruke spremačica  Ljilje i Milke te  kuhara/ica su pobrale matovilac te su ga kuharica Ankica i kuhar Mato pripremili uz pileći rižoto i kruh sa sjemenkama. Očekujemo da će matovilac ponovo uroditi pa ćemo ga pripremiti za nekoliko tjedana i za učenike razredne nastave. Sljedeća povrtna kultura iz našeg plastenika koju planiramo pripremiti je špinat. Na ovaj način učenici kroz sat razrednika i obrazovanje za održivi razvoj aktivno sudjeluju u uzgoju povrća te konzumiraju zdravu hranu bogatu vitaminima i mineralima. Želimo svima dobar tek i zdravo konzumiranje našeg povrća.

Članak napisala: Ivana Haić