Radionice izrade smoothija i filcanja vune

Autor: Ivana Haić, 24. 2. 2021.

U OŠ Velika Pisanica dana 24.veljače 2021. godine održana su dva predavanja (radionice) na temu Obrazovanja za održivi razvoj. Teme radionica bile su: ''Zdrava prehrana i održiva potrošnja'' za učenika 4.razreda matične škole i ''Filcanje vune'' za učenike 2.razreda matične škole. Predavanjima je nazočilo oko 25 učenika te 2 učitelja, ravnateljica, predsjednica Udruge žena i predavačica Udruge Z.M.A.G. Učenicima su se svidjele radionice, a posebno im se svidjela izrada smoothija i zelenog pudinga. Učenici su s predavačicom Mateom izradili nekoliko vrsta smoothija koje su konzumirali, a prilikom izrade koristili su jabuke, banane,  avokado, datulje, kakao, bademovo mlijeko, chia sjemenke i sl. Radionica zdrave prehrane trajala je 2 školska sata. Na radionici izrade vunenog cvijeća učenici su naučili kako filcati vunu, prali su vunu u sapunu, oblikovali ju i napravili ukrasno cvijeće koje su ponijeli kući. Radionica je trajala 60 minuta. Sljedeće radionice održat će se 9.ožujka 2021. godine (utorak) za učenike područnih škola na temu ''Male škole održivog razvoja'' (PŠ Lasovac) i ''Recikliranja plastike, papira i odjeće'' (PŠ Bedenik). Radionice se izvode u sklopu projekta Švicarsko-hrvatskog programa suradnje i Vlade RH.

Članak napisala: Ivana Haić